Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jednorožec - reálita

11. 8. 2008

Existují jednorožci?

Existují jednorožci? Tím se zabýval mnohý vědec nejen ve středověku, ale i renesanci a novověku. Většinou to byli horliví skeptici, dychtiví zlikvidovat veškeré zbytky nadpřirozena. Pomocí takových důkazů jako jsou zápisky Balbína, který smíchal dávné legendy s prvními zkazkami o africké zvířeně (konkrétně jde o nosorožce), se snažili dokázat, že jednorožci neexistují. Jeden z nich svůj postoj shrnul výrokem: „Pokud by jednorožec doopravdy existoval, musela by jeho kostra být alespoň v jednom muzeu.“

Ačkoli naše neschopnost najít jednorožce nezbytně neznamená, že neexistuje, je fakt, že při současné úrovni poznání přirody lze jen těžko očekávat, že by na jednorožce dosud nikdo nenarazil, je-li skutečný.

Tenhle článek jsem našla na internetu v jedné encyklopedii. Co si o tom myslíte?

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

jednorožec

(katkake2, 15. 10. 2008 19:51)

je to skvělí

ha,ha,ha

(hi, hi, 10. 10. 2008 21:41)

jedním stovem: jo

jednorožec

(simona, 17. 9. 2008 17:25)

no tak když dáš koni na hlavu roh tak ano né já nevim dřív možná ale teĎ ale nejspíš asi e v týhle době!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!??????????????????????????

jednorožci

(Tereza Říhová, 30. 8. 2008 16:57)

já si myslil že existují já bydlím na vesnici a je to t plný lesů a jednou v noci jsme s kamarádkama byly v lese a viděli jsme koně a něco jasně svítilo u jeho čelo byl t jasný roh. Skusila sem se k němu přiblíži. Holky se báli tak rači zůstali. Ujišťovala sem ho že nejsem zlá a že mu neublížim. zbejval mi krok a byla bych půl metru od něj ale něco ho vyplašilo. Snažila jsem se ho vyhledat. Podařilo se. Byl zraněný. Skusila sem se mu pomoct. Měla sem sebou obvaz. Tak sem mu nohu obvázala. Druhý den jse ke měvrátil a od tý doby vim kde je ale nikdo o něm neví jeom dvě kámošky. takže to džim v tajnosti a hlavmě to neříkejte žádným vědcům a blá blá. snažili by se ho odchytit. a to já neci. klidně mi nevěřte ale mluvim pravdu.